ALPS
ALPS zagrała po raz pierwszy- składy zespołów. PDF Drukuj Email
01.02.2009.
Ostatni dzień stycznia 2009r., to dzień startu trzeciej już ligi rozgrywek zespołowych (obok LPKA i HALPN), organizowanych przez MCSiR. Tym razem w hali sportowej, zawodnicy walczyć o punkty będą pod siatką - Amatorska Liga Piłki Siatkowej.

Kilka dni wcześniej ustalono regulamin i terminarz tej ligi i tu postanowiono skorygować ten pierwszy, w punkcie 8, dot. punktacji meczy. Mecz trwa 3 sety, zamiast 2 pkt. za zwycięstwo, zmieniono na 3 pkt. (w przypadku wygranej 3:0) i 2 pkt. za wygraną 2:1. Premiowany punktem też będzie zespół, który w meczu wywalczył seta. Ten sposób punktowania na pewno zadziała mobilizująco na graczy, motywacja i walka (chcielibyśmy) będzie w każdym secie.