STS Skarżysko-Kamienna
STS wywiózł dwa punkty ze Strzyżowa. PDF Drukuj Email
18.12.2010.
W sobotę, 18 grudnia 2010r. skarżyski STS ponownie udał się na wyjazdowy mecz siatkarski do Strzyżowa. Po ubiegłotygodoniowej porażce w Krośnie, to drugi z rzędu trudny pojedynek w II lidze - gr. IV. W Strzyżowie zawsze pojedynki z tamtejszym Wisłokiem są emocjonujące, wymagające wkładu większych sił i umiejętności.
Tam ponad 15 miesięcy temu STS w barażach zapewnił sobie grę na drugoligowych parkietach. Jednak wtedy przegrał z gospodarzami, nie udało się także ograć strzyżowian w lidze. Wyjątkiem był ładny mecz z początku bieżącego sezonu. W Skarżysku STS pokonał Wisłok 3:0. Lecz potyczka w mieście pod Rzeszowem to już inna historia.

Po 10. kolejkach Wisłok wyprzedzał skarżyszczan o jeden punkt i zajmował 3. miejsce. STS tuż za nim, z 18 punktami. Jak się okazało po sobotnim spotkaniu obie drużyny zrównały się zdobyczami punktowymi.

Czytaj całość…

Niefortunny początek rundy rewanżowej. (STS) PDF Drukuj Email
12.12.2010.
Zaczęła się runda rewanżowa w II lidze (gr. IV) podczas fazy zasadniczej. Dla skarżyszczan oznaczało to wyjazd aż do Krosna, aby zmierzyć się z tamtejszymi siatkarzami Karpat. Na inaugurację sezonu STS, w Skarżysku, w pięknym stylu pokonał Karpaty 3:0, więc sobotni rywal podopiecznych trenera Urbańskiego na pewno szykował się szczególnie na ten mecz. Chcieli zrewanżować się STS-owi.

Niestety, dla naszych zawodników i kibiców, ta sztuka udała im się... Choć skarżyscy siatkarze tanio skóry nie sprzedali. Pojedynek był emocjonujący, przy większym udziale szczęścia, cwaniactwa boiskowego goście mogli wywieźć z Krosna choćby 1 punkt.

Pierwsze dwa sety były wyrównane, niuanse decydowały o zwycięstwie Karpat. Nadzieja na korzystny wynik pojawiła się podczas trzeciej części meczu. Wtedy to Kudłacik i spółka zagrali najlepiej. O triumfie w tym secie chyba zdecydowała odważniejsza gra, organizacja w szeregach skarżyskiego zespołu.

Upragniona wygrana STS-u. PDF Drukuj Email
04.12.2010.
Każdy z sympatyków skarżyskich siatkarzy spod szyldu STS, przychodząc tego dnia (4.12) do hali sportowej MCSiR, na mecz z AZS Politechniką Krakowską zadawał sobie na pewno jedno pytanie. Czy podopieczni trenera Andrzeja Urbańskiego wreszcie przełamią się i odniosą zwycięstwo? Po trzech z rzędu rozczarujących weekendach (trzy porażki, bez wygranego seta!), gra naszych siatkarzy podupadła, zanotowali spadek w tabeli.

W tę sobotę odbyła się 9. kolejka II ligi siatkówki (IV grupa), a więc nastąpiło zakończenie pierwszej części rundy zasadniczej. Za tydzień początek rundy rewanżowej, STS wyjeżdza do Krosna, na pojedynek z tamtejszymi Karpatami.

Spotkanie było trudne pod względem psychicznym dla skarżyszczan. Właśnie z powodu wcześniej wspomnianego problemu.
Chyba też to zdecydowało, że w grze STS-u było widać niepewność, czasem niedokładność, nerwowość.

Dzieje się coś złego. STS bez punktu w Radomiu. PDF Drukuj Email
27.11.2010.
Siatkarze skarżyskiego STS-u przechodzą poważny kryzys formy. Trzeci mecz pod rząd przegrywają, nie zdobywają nawet punktu.
Tym razem udali się na krótką wycieczkę do pobliskiego Radomia, na spotkanie z tamtejszymi Czarnymi. I niestety nastąpiła powtórka wyniku zarówno sprzed dwóch tygodni, jak i sprzed tygodnia, we własnej hali, gdzie wyraźnie ulegli Wandzie Kraków. Rezultat zawsze ten sam: 0:3.

Gdzie się podział ten zadziorny, dążący do celu, grający z polotem zespół. Takim go oglądaliśmy na początku ligi, przez pięć kolejek. No i oczywiście kibice skarżyscy wciąż chcieliby widzieć...

Ale nijak nie można dojrzeć tych cech w grze podopiecznych trenera Urbańskiego. Ponownie w Radomiu, w sobotę (27.11), nie potrafili odważniej przeciwstawić się gospodarzom.
To oni nadawali ton meczu i rozdawali karty. Jedynie drugi set mógł być początkiem odmiany gości, ale nasi zawodnicy nie wytrzymali obciążenia psychicznego i przegrali tę partię na przewagi, do 33...

«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 13 - 16 z 65