Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (piłka siatkowa mężczyzn) - wyniki. PDF Drukuj Email
29.04.2009.
logooom.pngXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2009 - zaczęta!
W Skarżysku, w hali sportowej MCSiR przy ul. Sienkiewicza 34, mają miejsce Finały w Piłce Siatkowej Mężczyzn - 29.04. - 03.05. 2009r.
We wcześniejszych eliminacjach (17-19.04) do finałów zakwalifikowało się osiem drużyn/województw. W tym reprezentacja Świętokrzyskiego, która swój pierwszy mecz zagra dzisiaj wieczorem (godz. 18.30).

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem Olimpiady zmierzyły się zespoły z grupy E. Śląskie pokonało Małopolskie (3:1), a Wielkopolskie po zaciętym, długim, meczu musiało uznać wyższość Podkarpackiego (2:3).
O godz. 15.00 nastąpi otwarcie Finałów Olimpiady, a o godz. 16.30 grupa F przystąpi do zdobywania punktów.

Mecze popołudniowe były niezwykle wyrównane. Opolskie, stoczyło zacięty bój ze Świętokrzyskim, a wygrane 3 sety musiało okupić zaciętością i konsekwencją.

Drugi dzień sypnął niespodzianką(?). Podkarpackie pewnie pokonało Śląskie 3:0. Był to jednak bardzo ładny mecz, na wysokim poziomie i to zawodnicy AKS Resovii i spółka wyrastają na faworyta finałów.
W drugim meczu, Wielkopolskie także wygrało z Małopolską, pewnie, jednak musieli się trochę na męczyć.

Świętokrzyskie ugrało seta, ale na więcej rywale nie pozwolili. Drugie starcie, pewne zwycięstwo Pomorskiego.

Dzień trzeci nie przyniósł nieoczekiwanych rezultatów. Zacięta walka była w starciu Świętokrzyskiego, zabrakło szczęścia i determinacji, ale dwa sety wygrane.
Jutro odpowiednie zespoły zagrają o finał, metodą "na krzyż", ekipy z czołówek grup. A drużyny z miejsc 3-4 (także "na krzyż") zdecydują kto będzie walczył, o  jakie kolejne miejsca, poza podium. To również jest ważne, bo im wyższe miejsce, tym więcej punktów województwo dostaje do punktacji rankingowej.

Dzień czwarty to już decydujące mecze o strefę medalową, ale i niższe miejsce, I tu Świętokrzyskie łatwo i wyraźne uległo Wielkopolsce 0:3. Był to chyba, jak dotąd, najsłabszy pojedynek naszych ziomków...
Tymczasem o złoty medal OOM 2009 w siatkówce zagrają ekipy Podkarpackiego i Mazowieckiego.

W finale Podkarpackie pokonało Mazowieckie 3:2. Mecz zacięty, godny finału. Mistrzem olimpijskim aż do przyszłego roku, są młodzi adepci siatkówki z Podkarpacia!
O szczegółach ostatniego dnia Finałów OOM 2009 - Świętokrzyskie 2009 - wkrótce w osobnym artykule.

Składy drużyn na Finały OOM 2009 - TUTAJ

Gru
pa E - po trzecim dniu                                                       Grupa F