Skarżysko szczęśliwe dla Podkarpackiego - finał OOM 2009. PDF Drukuj Email
03.05.2009.
olimpiada2.gifW Skarżysku, w hali sportowej MCSiR przy ul. Sienkiewicza 34, w dniach 29.04. - 03.05 2009r.w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2009 - odbywały się mecze w piłce siatkowej mężczyzn. To doskonała promocja miasta, samego Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Polsce.

Finały, a w połowie kwietnia, eliminacje do nich, gościły 8 reprezentacji wojewódzkich z kraju. W tym również, po raz pierwszy, Świętokrzyskie, co można uznać za miłą niespodziankę.

Rozgrywki grupowe, w grupach E i F, odpowiednio wygrały Podkarpackie i Mazowieckie. A więc, jak się później okazało, finaliści Olimpiady w siatkówce mężczyzn.

Za faworyta finałów uchodziło Śląskie, ale już w meczach grupowych, ponosząc porażkę z  Podkarpackim, było jasne, że pogromca będzie tutaj rozdawać karty i jest bardzo silny.

Komplet wyników, tabele, składy w osobnym artykule, tutaj .

Ale od początku...
3. maja, na zakończenie imprezy, jak w filmie Hitchcocka, napięcie akcji (czyt. meczy) wzrastało wraz z kolejnymi pojedynkami.
Po zmaganiach w grupach, do gier półfinałowych, czyli strefy medalowej, awansowały Mazowieckie, Podkarpackie, Śląskie i Pomorskie. Stawka bardzo wyrównana, silna, co gwarantowało emocje, ładne pojedynki. Swoje mecze wygrali zwycięzcy grup, a więc teoretycznie tak powinno być. Sam finał to uczta siatkówki, pięć setów, wymiana ciosów, losy meczu co chwila zmieniały się.
Mecz finałowy

W pozostałych spotkaniach przednie widowisko stworzyli siatkarze Śląska i Pomorskiego, czyli mecz o brąz. Również zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, podrażniona ambicja Ślązaków została wyładowana na rywalu. Tylko pierwszy set przegrali, potem już zagrali lepiej, a w czwartym secie były 4 piłki setowe. I brąz pojechał na Śląsk.
O V miejsce walczyło Opolskie z Wielkopolskim. Można tu mówić o pewnej niespodziance, bo to zawodnicy Jokera Piły i spółka  uważani byli za faworyta. Jednak Opolskie przeciwstawiło mocne warunki, konsekwencję, w efekcie cieszyli się z V miejsca.
W meczu o VII miejsce Świętokrzyskie pewnie pokonało Małopolskie 3:0. Wygrana tym bardziej cieszy, że dzień wcześniej młode "scyzorki" rozegrały najsłabszy mecz finałów z Wielkopolską, grzebiąc swe szanse na wyższe miejsce. Tym razem zdecydowanie, szybkość i szczęście było po stronie Świętokrzyskiego. Siódme miejsce to sukces. Zaliczone zostaną bardzo ważne punkty do rankingu wojewódzkiego i możliwy jest awans w nim. Dotychczas Świętokrzyskie zajmowało ostatnie, 16. miejsce.

Podium XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2009 - piłka siatkowa mężczyzn.

Za rok już kolejna Olimpiada w sportach halowych. W roku 2010 gospodarzem będzie Mazowieckie.

zdjęcia dzięki portalom skarzysko24.pl i skarzysko.org (Piotr Adamczyk)

« poprzedni artykuł   następny artykuł »