Koszykówka jest ich bakcylem... PDF Drukuj Email
31.03.2011.
Runda rewanżowa Międzyszkolnej Ligi Koszykówki zakończona.

W poniedziałek, 28 marca br. odbył się ostatni pojedynek w lidze. Spotkały się dwie najlepsze drużyny. Po emocjonującym meczu zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 3. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów mistrzem został zespół I LO przed Gimnazjum nr 3 i ZSTr- Mechatronicznych. Rozgrywki mogły się odbywać dzięki środkom Urzędu Miasta w Skarżysku- Kam.

• I LO - ZS Technicznych 40:35 (21:17)
I LO: Walski- 12, Kumański- 12, Dzik- 10, Nowak M- 4, Nowak B- 2. Trener- R. Frączkiewicz ZSTech: Kaleta- 11, Gołacki- 8, Martys- 8, Borgensztajn- 8. Trener - M. Swajdo
Mecz bardzo wyrównany i zacięty. Po trzech kwartach trzema punktami prowadzili Technicy. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce.

Gimnazjum nr 1 - ZSTr- Mechatronicznych 19:47 (9:22)
Gim. nr 1: Pukowski- 9, Głodkowski- 7, Cieślik- 2, Krupa- 1. Trener - T. Pukowski ZSTr- Mech: Rzeszowski- 26, Zawada- 21. Trener - S. Wróbel
Zdecydowane zwycięstwo ZSTr- Mech.

ZSTechnicznych- ZSTr- Mechatronicznych 44:55 (19:27)
ZSTech: Kaleta- 16, Gołacki- 15, Martys- 12, Borgensztajn- 1. Trener- M. Swajdo ZSTr- Mech: Rzeszowski- 42, Zawada- 11, Karbownik- 2. Trener- S. Wróbel
Od początku kilkupunktową przewagę utrzymywała drużyna ZSTr- Mech. dzięki niesamowitemu Pawłowi Rzeszowskiemu, który w tym meczu zdobył 42 punkty. Paweł od początku rozgrywek ciągnie swoją drużynę, w każdym meczu zdobywając ponad 60% punktów.

• Gimnazjum nr 3 - ZSTechnicznych 43:38 (21:16)
Gim. nr 3: Odzimkowski- 17, Wierzbowski- 12, Bilski- 10, Chojnacki- 2, Szymala- 2. Trener- D. Frydryk ZSTech: Kaleta- 16, Martys- 9, Borgensztajn - 8, Simkiewicz- 5. Trener- M. Swajdo
Od początku mecz bardzo zacięty. Po trzech kwartach ,,3" prowadziła tylko 31:29. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Gimnazjum wykorzystało cztery rzuty wolne i wygrało mecz pięcioma punktami.

• I LO - ZSTr- Mechatronicznych 61:60 (28:29)
I LO: Walski- 26, Lisowski- 25, Kumański- 6, Nowak- 2, Sieczka- 2. Trener- R. Frączkiewicz ZSTr- Mech: Rzeszowski- 45, Karbownik- 6, Zawada- 5, Kusztal- 2, Mackiewicz- 2. Trener- S. Wróbel
Mecz zacięty i dramatyczny. Prowadzenie zmieniało się kilkunastokrotnie. Na 16 sekund przed końcem Paweł Rzeszowski wykorzystał dwa rzuty wolnei wyprowadził swoją drużynę na 1-pktowe prowadzenie. Po czasie Dawid Walski trafił za dwa. W ostatniej akcji meczu P. Rzeszowski będąc podwajany przestrzelił z rogu boiska.W tym meczu Paweł Rzeszowski ustanowił rekord Ligi, zdobywając 45 punktów.

• Gimnazjum nr 1 - I LO walkower 0:30
• Gimnazjum nr 1 - Gimnazjum nr 3 walkower 0:30

• Gimnazjum nr 3 - I LO 39:36 (19:15)
 Gim. nr 3: Wierzbowski- 11, Odzimkowski- 10, Szymala- 8, Bilski- 6, Sitko- 2, Górzyński- 2. Trener- D.Frydryk I LO: Walski- 11, Lisowski- 8, Nowak M- 7, Dzik- 6, Nowak B- 4. Trener- R. Frączkiewicz
Gimnazjum nr 3, aby myśleć o mistrzostwie musiało wygrać różnicą 16 pktów. Jak przystało na dwie najlepsze drużyny, był to mecz bardzo twardy i wyrównany. Przez cały pojedynek kilkupunktową przewagę utrzymywali gimnazjaliści. Do przerwy Trójka prowadziła 4 pktami. Na początku ostatniej kwarty "3" uzyskała 10 pktową przewagę. Od tego momentu Erbel zaczął odrabiać straty. Na 90 sekund przed końcem był remis. W końcówce gimnazjaliści rzucili 6 punktów, I LO odpowiedziało tylko trójką w ostatniej sekundzie.

7. Paweł Bilski (Gim. nr 3)             -   80(7)- śr. 11,4

06.04.2011r. w Hali Sportowej o godzinie 12:00 rozpocznie się Mecz Gwiazd oraz konkursy.

I LO: Walski Dawid, Nowak Michał, Lisowski Marcin, Dzik Dominik, Kumański Arek, Nowak Bartek, Sieczka Patryk. Trener: Robert Frączkiewicz.