Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (piłka siatkowa mężczyzn) - wyniki.. PDF Drukuj Email
logooom.pngDługo oczekiwane zawody tej rangi rozpoczęte - Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2009 - piłka siatkowa mężczyzn (17,18,19.04. 2009r.).

W piątek (17.04) w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza 34 i w hali Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przy ul Sezamkowej 23, jeszcze przed oficjalnym otwarciem  zawodów, piłka poszła w ruch.
Gry potrwają trzy dni i zakończą się w niedzielę - 19. kwietnia, a najlepsze osiem drużyn (po dwie pierwsze ekipy z każdej grupy) awansują do finału, który również odbędzie się w Skarżysku, na przełomie kwietnia i maja - 28.04 - 03.05. 2009r.

Tymczasem naprzeciw sobie stanęły reprezentacje Łódzkiego i Zachodniopomorskiego, oraz Mazowieckie i Lubelskie.

Zacząć trzeba, że zawody poprzedziła... zmiana lokalizacji pierwszych meczy, za  co zainteresowanych przepraszamy.

Mecze dopołudniowe grup D i B zamieniły się miejscami rozgrywanych pojedynków.

  
Przy ul. Sienkiewicza po ładnym meczu reprezentacja woj. łódzkiego pokonała woj. zachodniopomorskie 3:1. Po pierwszym, wyrównanym secie, Łódzkie uległo 25:27, ale w pozostałych odsłonach lepiej grali zawodnicy z woj. łódzkiego i kolejne sety rozstrzygnęli na swoją korzyść (25:21, 25:18, 25:20).

Przy ulicy Sezamkowej, Mazowieckie przekonująco pokonało Lubelskie 3:0.

W drugim starciu w grupie D, Wielkopolskie z Pomorskim toczyło w pierwszych dwóch setach wyrównany bój, obie ekipy poszły na wymianę ciosów. Trzeci set to już powolne opadanie z sił Pomorskiego, choć z elementami zrywu z ich strony. A ostatni set, jak się okazało, to panowanie Wielkopolskiego. Ładny mecz.

W grupie B klarowna sytuacja. Prowadzą Mazowieckie i Podkarpackie, obie drużyny wygrały swe mecze do zera.

Radośnie zakończyły się te eliminacje dla kadry woj. świętokrzyskiego. Pokonała ona Lubuskie 3:1 i zajęła w swojej grupie drugie miejsce, tuż za Śląskiem i już za niespełna dwa tygodnie znów kibice siatkówki w Skarżysku będą mieli okazję dopingować tę kadrę, gdzie z powodzeniem grają zawodnicy skarżyskiego STS-u.

Oprócz Świętokrzyskiego do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn (28, 29, 30, kwietnia  i  01, 02, 03, maja 2009r. )  awansowali: Śląskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Opolskie, Małopolskie, Wielkopolskie i Pomorskie.


                 Grupa A - końcowa klasyfikacja                                        Grupa B - końcowa klasyfikacja       
Lp.
Drużyna/woj.
Pkt.
Sety
Stosunek
"małych" punktów
1.
Śląskie
6
9-0
1,32
2.
Świętokrzyskie
5
6-5
1,06
3.
Warmińsko-Mazurskie
4
4-7
0,96
4.
Lubuskie
3
2-9
0,76
Lp.
Drużyna/woj.
Pkt.
Sety
Stosunek
"małych" punktów
1.
Mazowieckie
6
9-1
1,40
2.
Podkarpackie
5
7-3
1,19
3.
Lubelskie
4
3-7
0,83
4.
Dolnośląskie
3
1-9
0,72














                 Grupa C - końcowa klasyfikacja                                   Grupa D - końcowa klasyfikacja
Lp.
Drużyna/woj.
Pkt.
Sety
Stosunek
"małych" punktów
1.
Opolskie
6
9-1
 1,21
2.
Małopolskie
5
7-5
0,97
3.
Kujawsko-Pomorskie
4
5-8
0,94
4.
Podlaskie
3
2-9
0,92
            
Lp.
Drużyna/woj.
Pkt.
Sety
Stosunek
"małych" punktów
1. Wielkopolskie
 6  9-2  1,21
2.
Pomorskie
 5  7-5  1,04
3.
Łódzkie
 4  5-7 0,96
4.
Zachodniopomorskie
 3  2-9 0,83















Wyniki:
Dzień pierwszy (piątek - 17.04.):
Grupa A:
Śląskie : Świętokrzyskie               3:0 (25:21, 25:20, 25:22)
Lubuskie : Warmińsko-Mazurskie  1:3 (15:25, 25:19, 21:25, 15:25)

Grupa B:
Mazowieckie : Lubelskie        3:0 (25:15, 25:21, 25:16)
Podkarpackie : Dolnośląskie  3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

Grupa C:
Małopolskie : Podlaskie             3:0 (28:26, 25:21, 25:22)
Kujawsko-Pomorskie : Opolskie 0:3 (15:25, 22:25, 20:25) 

Grupa D:
Łódzkie : Zachodniopomorskie  3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:20)
Wielkopolskie : Pomorskie        3:1 (26:24, 24:26, 25:19, 25:15)

Dzień drugi (sobota - 18.04.):
Grupa A:
Świętokrzyskie : Warmińsko-Mazurskie 3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:17)
Śląskie : Lubuskie                               3:0 (25:16, 25:18, 25:16)                 

Grupa B:
Lubelskie : Dolnośląskie       3:1 (25:19, 25:13, 19:25, 25:17)
Mazowieckie : Podkarpackie 3:1 (19:25, 25:22, 25:10, 25:22)

Grupa C:
Małopolskie : Kujawsko-Pomorskie 3:2 (22:25, 25:23, 25:22, 17:25, 15:12)
Podlaskie : Opolskie                     0:3 (35:37, 22:25, 17:25)

Grupa D:
Zachodniopomorskie : Pomorskie 1:3 (25:23, 20:25, 26:28, 18:25)
Łódzkie : Wielkopolskie               1:3 (25:23, 25:27, 19:25, 21:25)

Dzień trzeci (niedziela - 19.04.):
Grupa A:
Lubuskie : Świętokrzyskie          1:3 (24:26, 25:20, 18:25, 14:25)
Śląskie : Warmińsko-Mazurskie  3:0 (25:20, 25:21, 25:16)

Grupa B:
Podkarpackie : Lubelskie     3:0 (25:7, 25:16, 25:17)
Mazowieckie : Dolnośląskie  3:0 (25:13, 25:18, 25:12)

Grupa C:

Kujawsko-Pomorskie : Podlaskie 3:2 (20:25, 17:25, 25:18, 25:22, 15:13)
Małopolskie : Opolskie               1:3 (23:25, 25:22, 15:25, 20:25)

Grupa D:
Wielkopolskie : Zachodniopomorskie 3:0 (25:15, 25:18, 25:21)
Łódzkie : Pomorskie                        1:3 (17:25, 25:22, 19:25, 22:25)


Składy zespołów uczestniczących w Eliminacjach - TUTAJ


Fotorelacja z otwarcia Eliminacji:


Obsada sędziowska:





































Zmagania siatkarzy z wybranych meczy:
Wielkopolskie - Łódzkie



Śląsk - Świętokrzyskie





wróć do wyników
 
zdjęcia dzięki portalom skarzysko24.pl i skarzysko.org
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
move previous
move next
bip.jpg
mcov-sport-pion.jpg
images.jpg

Facebook MCSiR

W tej chwili:

Odwiedza nas 2 gości