Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (piłka siatkowa mężczyzn) - wyniki.. PDF Drukuj Email
logooom.pngDługo oczekiwane zawody tej rangi rozpoczęte - Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2009 - piłka siatkowa mężczyzn (17,18,19.04. 2009r.).

W piątek (17.04) w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza 34 i w hali Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przy ul Sezamkowej 23, jeszcze przed oficjalnym otwarciem  zawodów, piłka poszła w ruch.
Gry potrwają trzy dni i zakończą się w niedzielę - 19. kwietnia, a najlepsze osiem drużyn (po dwie pierwsze ekipy z każdej grupy) awansują do finału, który również odbędzie się w Skarżysku, na przełomie kwietnia i maja - 28.04 - 03.05. 2009r.

Tymczasem naprzeciw sobie stanęły reprezentacje Łódzkiego i Zachodniopomorskiego, oraz Mazowieckie i Lubelskie.

Zacząć trzeba, że zawody poprzedziła... zmiana lokalizacji pierwszych meczy, za  co zainteresowanych przepraszamy.

Mecze dopołudniowe grup D i B zamieniły się miejscami rozgrywanych pojedynków.

Przy ul. Sienkiewicza po ładnym meczu reprezentacja woj. łódzkiego pokonała woj. zachodniopomorskie 3:1. Po pierwszym, wyrównanym secie, Łódzkie uległo 25:27, ale w pozostałych odsłonach lepiej grali zawodnicy z woj. łódzkiego i kolejne sety rozstrzygnęli na swoją korzyść (25:21, 25:18, 25:20).

Przy ulicy Sezamkowej, Mazowieckie przekonująco pokonało Lubelskie 3:0.

W drugim starciu w grupie D, Wielkopolskie z Pomorskim toczyło w pierwszych dwóch setach wyrównany bój, obie ekipy poszły na wymianę ciosów. Trzeci set to już powolne opadanie z sił Pomorskiego, choć z elementami zrywu z ich strony. A ostatni set, jak się okazało, to panowanie Wielkopolskiego. Ładny mecz.

W grupie B klarowna sytuacja. Prowadzą Mazowieckie i Podkarpackie, obie drużyny wygrały swe mecze do zera.

Radośnie zakończyły się te eliminacje dla kadry woj. świętokrzyskiego. Pokonała ona Lubuskie 3:1 i zajęła w swojej grupie drugie miejsce, tuż za Śląskiem i już za niespełna dwa tygodnie znów kibice siatkówki w Skarżysku będą mieli okazję dopingować tę kadrę, gdzie z powodzeniem grają zawodnicy skarżyskiego STS-u.

Oprócz Świętokrzyskiego do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn (28, 29, 30, kwietnia  i  01, 02, 03, maja 2009r. )  awansowali: Śląskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Opolskie, Małopolskie, Wielkopolskie i Pomorskie.

Grupa A - końcowa klasyfikacja                                        Grupa B - końcowa klasyfikacja