Turniej Gier i Zabaw dla klas III szkół podstawowych PDF Drukuj Email
22.09.2021.

W hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się Turniej Gier i Zabaw dla klas III szkół podstawowych. Turniej zorganizowano z okazji XXVII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz  w ramach XIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.


Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy z Wydziałem Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku – Kamiennej
 
Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych  podczas Europejskiego  Tygodnia Sportu, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja środowiska szkolnego.

Do turnieju zaproszono wszystkie szkoły podstawowe z terenu miasta Skarżyska-Kamiennej. Z zaproszenia skorzystały: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 13. 

 Koordynatorem turnieju była Barbara Pająk, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5.

Dziesięcioosobowe reprezentacje szkół, które składały się z chłopców i dziewcząt, miały do wykonaniu kilka różnych konkurencji sprawnościowo-ruchowych (m.in. wyścig na jednej nodze, rzut woreczkiem do celu, sadzenie ziemniaków, przenoszenie piłek do siatkówki, czworakowanie, rzut kółkiem ringo do współpartnera, tor przeszkód) 
 
 
Po każdej konkurencji wyłaniano zwycięzców, jednak nie było prowadzonej klasyfikacji drużynowej. Wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie byli zwycięzcami. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za uczestnictwo oraz słodki upominek. 

Dyplomy wręczał dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Janusz Sztompke.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim szkołom, które wzięły udział w turnieju gier i zabaw.  Podziękowania kierujemy również do pani Basi Pająk oraz wolontariuszek z SP 5, które pomagały w przeprowadzaniu konkurencji. 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
move previous
move next
bip.jpg
mcov-sport-pion.jpg
images.jpg

Facebook MCSiR

W tej chwili:

Odwiedza nas 2 gości