5. kolejka ALPS - ścisk w czołówce. PDF Drukuj Email
alps.pngPo 2. tygodniach przerwy, Amatorska Liga Piłki Siatkowej wznowiła gry. Piękna uczta siatkówki sprzed tygodnia (ćwierćfinały Mistrzostw Polski Kadetów z udziałem skarżyskiego STS-u) zapewne zaostrzyła apetyty fanatyków siatkówki na jeszcze lepszą grę. Czy zobaczyli coś takiego w sobotę (7.03) w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza 34?

Niedawni uczestnicy ćwierćfinałów - STS - zagrali ze Skrą, ale nie tą bełchatowską... W ALPS wygrali wyraźnie w setach (3:0), ale walka była można powiedzieć wyrównana. Zawodnicy obu drużyn to młodzi adepci tej gry zespołowej, na pewno tutaj o wygranej zadecydowała większa ilość treningów, zagranych meczy itp.

Lider ligi (jak się okazało tymczasowy, po rozegraniu zaległego meczu przez STS I i Wtórpolu) - Belfry - nie zdobył kompletu punktów. Wygrał, ale nie było łatwo. Szczególnie pierwszy set to typowy falstart. Rywal - Autokup - przeciwstawił się mocno i opłaciło się, pierwszy set należał do nich. Później wszystko wróciło na stare tory, lider zwyciężał.

Łatwą przeprawę miał wicelider - Domino. Rozprawił się szybko z Czarodziejami. i zrównał się punktami z Belframi. Tak więc tu o kolejności w tabeli decydują "małe" punkty. Tabela podzieliła się na dwie, równe części. Wyraźnie odbiega od reszty stawki  zespół Wtórpolu, trudno się spodziewać, żeby w zaległym meczu z STS I poprawił swój bilans setów...
Nie mogli się też przeciwstawić zawodnicy Oldstars-u. Świeżo upieczeni półfinaliści Mistrzostw Polski (STS I) postawili twarde warunki i ich wygrana jest bezdyskusyjna.

Za tydzień najciekawiej zapowiada się spotkanie  PKP Cargo z Dominem Jastrząb. To ścisła czołówka, walcząca o podium, gra powinna być emocjonująca. Niełatwy mecz czeka lidera. Nerwusy mają zapewne ambicje i zadatki na wyższą pozycję w tabeli.

Wyniki 5 kolejki:

STS II – Skra                          3:0 (25:21, 25:19, 25:19)
Belfry – Autokup                      2:1 (20:25, 25:22, 25:16)
Oldboy'e - Wtórpol Kamienna   3:0 (25:14, 25:13, 25:19)
STS I - Oldstars                      3:0 (25:15, 25:15, 25:13)
Domino Jastrząb - Czarodzieje  3:0 (25:11, 25:9, 25:16)
PKP Cargo - Nerwusy                2:1 (25:21, 25:20, 22:25)

STS I - Wtórpol Kamienna        3:0 (25:19, 25:15, 25:15) - mecz zaległy z 4. kolejki - rozegrany 9.03.

zdjęcia dzięki portalowi skarzysko.org

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
move previous
move next

Informacje

W dniu 1 maja - hala sportowa nieczynna

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w dniu 1 maja 2024 (środa) hala sportowa i boisko Orlik przy ul. Sienkiewicza 34 będą nieczynne. W dniach 2-3 maja obiekty będą otwarte wg. standardowych godzin otwarcia.

Więcej

Rowery miejskie już dostępne. Ruszył kolejny sezon wypożyczalni rowerów

Od środy 27 marca, mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej będą mogli wypożyczać rowery miejskie z 5 stacji rowerowych rozlokowanych na terenie Skarżyska-Kamiennej.  Do dyspozycji mieszkańców będzie 75 rowerów.

Więcej

Zgłoś się do Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej zaprasza wszystkich miłośników białej piłeczki  do udziału w  Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Zgłoszenia przyjmujemy do  15 kwietnia 2024.

Więcej

ZEORK mistrzem XV edycji HALPN

W niedzielę 10 marca piłkarze amatorzy zakończyli XV edycję Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, rozegrano ostatnią serię gier. Mistrzem XV edycji halowych rozgrywek została drużyna ZEORK-u.

Więcej

Zapraszamy na siłownie i zajęcia fitnes

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na siłownię, która została przeniesiona z Krytej Pływalni na halę sportową przy ul. Sienkiewicza 34. Siłownia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 21.00. Zapraszamy również na zajęcia fitness.

Więcej

HALPN: 10. kolejka spotkań (wyniki, strzelcy)

Amatorska Liga Halowej Piłki Nożnej wkracza w decydującą fazę! Po emocjonującej kolejce, w której padły niezwykle widowiskowe wyniki, tytuł mistrzowski został już przyznany. Ekipa ZEORK-u triumfowała, zdobywając niekwestionowane zwycięstwo w całej lidze. Jednak walka o wicemistrzostwo oraz tr...