A mogło być tak pięknie - inauguracja II ligi siatkówki. PDF Drukuj Email
26.09.2009.
Pierwsza kolejka rozpoczająca sezon 2009/10 w II lidze piłki siatkowej mężczyzn rzeczywiście mogła być udana dla  STS-u Skarżysko. Tak mogło się wydawać po zakończonym pierwszym secie, pewnie wygranym przez miejscowych.

W sobotę, 26. września 2009r. do naszego miasta powróciła ligowa siatkówka seniorów. I od razu licznie zebranych widzów - w hali sportowej MCSiR, przy ul. Sienkiewicza 34 - jak i samych siatkarzy czekało nie lada wyzwanie. Za przeciwnika mieli niedawnego I-ligowca, MKS MOS Będzin.

Jednak jak można przeczytać na początku, skarżyszczanie nie przestraszyli się bardziej doświadczonego rywala i prowadzili odważną grę, przeciwstawili skuteczne bloki. Pierwszy set wyraźnie na korzyść STS-u, 25:18.

I wtedy coś się zacięło u zawodników STS-u. W drugim secie nie potrafili już efektywnie zdobywać punktów. Śląska drużyna systematycznie zdobywała punkty i trzymała bezpieczną przewagę, 3-4 oczek nad skarżyszczanami, by w końcówce odskoczyć na jeszcze więcej i wygrać tę odsłonę 16:25.

Przy stanie 1:1 w setach, w trzecim sytuacja się powtórzyła. Znów kontrola Będzina, spokojne prowadzenie i wygrana 19:25.
A więc było już 1:2 w setach dla przyjezdnych.

Czwarty set był chyba najwięcej dramatyczny. Z nożem na gardle STS zaczął grać lepiej, podobnie jak w pierwszej odsłonie. Prowadzili nawet już różnicą 3 punktów, potem był jednak już remis, a ostatecznie na finiszu ślązacy mocno punktowali i również zwyciężyli w tym secie 19:25 i w całym meczu 1:3. Charakteryzował się ten set licznymi przerwami, branymi przez obu trenerów.
Nie udało się doprowadzić do tie break'a i planu minimum, 1 punktu...

Ciekawostką tego spotkania jest, że na ławkach trenerskich zasiadali Andrzej Urbański (STS), a Rafał Legień (MKS MOS) to Jego były podopieczny podczas bogatej kariery trenerskiej.

STS Skarżysko - MKS MOS Będzin 1:3 ( 25:18, 16:25, 19:25,19:25)

STS - Akala, Brodawka, Brojek, Waligóra, Tarabasz, Golonka, Kuźdub, Lisowski, Szumielewicz Marcin, Szumielewicz Michał, Szataniak - libero
MKS - Mędrzyk, Kantor, Miller, Syguła, Dzierżanowski, Łopuszański, Potera - libero, Legień,  Zborowski, Świechowski.

Za tydzień STS zagra także we własnej hali z rezerwami Resovii Rzeszów - sobota (3. października, godz. 17.00), hala sportowa MCSiR, ul. Sienkiewicza 34.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu skarzysko24.pl

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
move previous
move next

Informacje

W dniu 1 maja - hala sportowa nieczynna

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w dniu 1 maja 2024 (środa) hala sportowa i boisko Orlik przy ul. Sienkiewicza 34 będą nieczynne. W dniach 2-3 maja obiekty będą otwarte wg. standardowych godzin otwarcia.

Więcej

Rowery miejskie już dostępne. Ruszył kolejny sezon wypożyczalni rowerów

Od środy 27 marca, mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej będą mogli wypożyczać rowery miejskie z 5 stacji rowerowych rozlokowanych na terenie Skarżyska-Kamiennej.  Do dyspozycji mieszkańców będzie 75 rowerów.

Więcej

Zgłoś się do Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej zaprasza wszystkich miłośników białej piłeczki  do udziału w  Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Zgłoszenia przyjmujemy do  15 kwietnia 2024.

Więcej

ZEORK mistrzem XV edycji HALPN

W niedzielę 10 marca piłkarze amatorzy zakończyli XV edycję Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, rozegrano ostatnią serię gier. Mistrzem XV edycji halowych rozgrywek została drużyna ZEORK-u.

Więcej

Zapraszamy na siłownie i zajęcia fitnes

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na siłownię, która została przeniesiona z Krytej Pływalni na halę sportową przy ul. Sienkiewicza 34. Siłownia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 21.00. Zapraszamy również na zajęcia fitness.

Więcej

HALPN: 10. kolejka spotkań (wyniki, strzelcy)

Amatorska Liga Halowej Piłki Nożnej wkracza w decydującą fazę! Po emocjonującej kolejce, w której padły niezwykle widowiskowe wyniki, tytuł mistrzowski został już przyznany. Ekipa ZEORK-u triumfowała, zdobywając niekwestionowane zwycięstwo w całej lidze. Jednak walka o wicemistrzostwo oraz tr...