Wciąż bez wygranej... (STS) PDF Drukuj Email
25.10.2009.
lSzósta seria meczy w 2. lidze siatkarzy - grupa IV - niestety nie przyniosła zwycięstwa zawodnikom skarżyskiego STS-u.
We własnej hali sportowej, przy ul. Sienkiewicza 34, w sobotę, 24. października, nasi drugoligowcy zmierzyli się  z zespołem VC Górnikiem Siemianowice Śląskie.

Po obiecującym, pięcosetowym meczu sprzed tygodnia, w Raciborzu, z tamtejszym Rafako, (3:2) kibice zapewne oczekiwali czegoś więcej.

Wczoraj też zaczęło się dobrze. Jednak w końcówce pierwszego secta STS nie potrafiło dotrzymać kroku rywalom i ulegli ostatecznie 19:25.

Druga odsłona miała być zupełnie inna. I była. Śmielej nasi zawodnicy atakowali i druga połowa tej części gry wyraźnie należała do STS-u. Dało to efekt w postaci remisu po dwóch setach. Trzeci set niestety należy zapisać do bardzo nieudanych. Inicjatywa należała do gości, wypracowali sobie bezpieczną przewagę i pilnowali jej aż do końca. Po około godzinie, kiedy skończył się ten set, stan meczu brzmiał 1:2 dla Górnika. Czwarty i jak się później okazało ostatni set tego pojedynku również był udany dla przyjezdnych. Także kontrowali przewagę punktową. Skarżyszczanie co prawda próbowali im w tym przeszkodzić, ale już nie starczyło im ani sił, ani czasu. Przegrali czwarty set 21:25, co oznaczało porażkę w całym meczu, 1:3.

Niestety skarżyscy kibice siatkówki muszą przełożyć swe nadzieję na co najmniej 2 punkty, na późniejszy termin. A ten już za tydzień. 31. października, w sobotę, STS zagra w Ropczycach, z Błękitnimi.
Ważna informacja!
Na prośbę STS-u Skarżysko, mecz w Ropczycach, z Błękitnimi przełożono na piątek - 30.10.2009r. - na godz. 18.00. Spotkanie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ropczycach przy Zespole Szkół im. ks. dr. Jana Zwierza ul. Konopnickiej 2.

Z innych spotkań na uwagę z pewnością zasługuję porażka faworyzowanej ekipy Politechniki Krakowskiej w Krośnie. Spowodowało to powrót na fotel lidera MKS-u Będzin.

- STS Skarżysko-Kamienna : VC Górnik Siemianowice Śląskie 1:3 (19:25, 25:22, 22:25, 21:25)

STS: Brodawka, Brojek, Golonka, Krzyształowicz, Lisowski, Marcin Szumielewicz, Michał Szumielewicz, Szataniak (libero), Waligóra
Górnik: Bauer, Kolczok, Krzemiński, Malczewski, Masłoń, Mikołajczyk, Kożuch, Orczykowski (libero), Semeniuk, Świerczyna.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu skarzysko24.pl

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
move previous
move next

Informacje

W dniu 1 maja - hala sportowa nieczynna

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w dniu 1 maja 2024 (środa) hala sportowa i boisko Orlik przy ul. Sienkiewicza 34 będą nieczynne. W dniach 2-3 maja obiekty będą otwarte wg. standardowych godzin otwarcia.

Więcej

Rowery miejskie już dostępne. Ruszył kolejny sezon wypożyczalni rowerów

Od środy 27 marca, mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej będą mogli wypożyczać rowery miejskie z 5 stacji rowerowych rozlokowanych na terenie Skarżyska-Kamiennej.  Do dyspozycji mieszkańców będzie 75 rowerów.

Więcej

Zgłoś się do Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej zaprasza wszystkich miłośników białej piłeczki  do udziału w  Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Zgłoszenia przyjmujemy do  15 kwietnia 2024.

Więcej

ZEORK mistrzem XV edycji HALPN

W niedzielę 10 marca piłkarze amatorzy zakończyli XV edycję Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, rozegrano ostatnią serię gier. Mistrzem XV edycji halowych rozgrywek została drużyna ZEORK-u.

Więcej

Zapraszamy na siłownie i zajęcia fitnes

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na siłownię, która została przeniesiona z Krytej Pływalni na halę sportową przy ul. Sienkiewicza 34. Siłownia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 21.00. Zapraszamy również na zajęcia fitness.

Więcej

HALPN: 10. kolejka spotkań (wyniki, strzelcy)

Amatorska Liga Halowej Piłki Nożnej wkracza w decydującą fazę! Po emocjonującej kolejce, w której padły niezwykle widowiskowe wyniki, tytuł mistrzowski został już przyznany. Ekipa ZEORK-u triumfowała, zdobywając niekwestionowane zwycięstwo w całej lidze. Jednak walka o wicemistrzostwo oraz tr...