Powtórka z roz(g)rywki... (STS) PDF Drukuj Email
29.11.2009.
Niestety, zakończyła się kolejna - 11. kolejka - II ligi, gr. IV, piłki siatkowej mężczyzn i znów są niepomyślne wieści dla kibiców skarżyskiego STS-u. Wyjazd do Rzeszowa, na mecz z rezerwami Resovii, zakończył się porażką STS-u 3:1.

Z kim mamy wygrywać, jak nie z sąsiadem w tabeli...? Pytanie wydawać by się mogło retoryczne, a jak widać z odpowiedzią na nie, wcale nie jest łatwo.

W pierwszej rundzie podopieczni trenera Andrzeja Urbańskiego, we własnej hali, stoczyli wyrównany, zacięty pojedynek z rezerwami zespołu z PlusLigi (0:3). Ten ostatni mecz już taki nie był.

Przyjezdni przystąpili do pojedynku jakby stremowani i pierwszy set był bardzo zły w wykonaniu STS-u. Zawodnikom ze Skarżyska nic nie wychodziło, błędy w rozgrywce, ataku to główne grzechy w tej odsłonie.

W przerwie, po ostrej reprymendzie trenera, otrząsnęli się z letargu(?) i drugi set wyglądał całkiem inaczej. Odważniej zaatakowali, śmielej sobie poczynali na parkiecie. STS kontrolował przebieg seta.

Ale w trzeciej części meczu znów powróciła "forma" z pierwszego seta. Nawet wynik skopiowany... Niestety.

Decydujący, czwarty, set był chyba najładniejszym dla oka kibica fragmentem tego pojedynku. Wyrównany, obie drużyny poszły na wymianę ciosów; była duża szansa na tie breaka. Jednak skarżyszczanie znani są z tego, że przy piłkach setowych, czy meczbolach nie "wytrzymują" i nie potrafią rozstrzygnąć na swoją korzyść tych części meczu.

Za tydzień, po długim maratonie wyjazdowych spotkań, STS wraca do hali przy ul. Sienkiewicza 34, by podjąć dwunastą próbę o zwycięstwo w lidze. Przeciwnikiem będą Karpaty Krosno, zespół, który coraz lepiej radzi sobie w lidze i złapał drugi "oddech", a w tej kolejce pokonał nawet lidera, MKS Będzin. To nie wróży dobrze skarżyskiej ekipie.

- AKS Resovia II Rzeszów : STS Skarżysko-Kamienna  3:1 (25:15, 21:25, 25:15, 26:24)

STS Skarżysko: Brojek, Akala, Krzyształowicz, Lisowski, Waligóra, Marcin Szumielewicz, Szataniak (libero), Brodawka, Golonka.
AKS: Kusior, Talarkowski, Przonka, Głód, Filip - kapitan, Kazała, Kruk, Świst, Skarbowski, Wojtowicz, Długosz, Peszko, Karlik, Byliński, Płonka

883:1016

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
move previous
move next

Informacje

W dniu 1 maja - hala sportowa nieczynna

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w dniu 1 maja 2024 (środa) hala sportowa i boisko Orlik przy ul. Sienkiewicza 34 będą nieczynne. W dniach 2-3 maja obiekty będą otwarte wg. standardowych godzin otwarcia.

Więcej

Zgłoś się do Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej zaprasza wszystkich miłośników białej piłeczki  do udziału w  Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Zgłoszenia przyjmujemy do  15 kwietnia 2024.

Więcej

ZEORK mistrzem XV edycji HALPN

W niedzielę 10 marca piłkarze amatorzy zakończyli XV edycję Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, rozegrano ostatnią serię gier. Mistrzem XV edycji halowych rozgrywek została drużyna ZEORK-u.

Więcej

Zapraszamy na siłownie i zajęcia fitnes

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na siłownię, która została przeniesiona z Krytej Pływalni na halę sportową przy ul. Sienkiewicza 34. Siłownia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 21.00. Zapraszamy również na zajęcia fitness.

Więcej

HALPN: 10. kolejka spotkań (wyniki, strzelcy)

Amatorska Liga Halowej Piłki Nożnej wkracza w decydującą fazę! Po emocjonującej kolejce, w której padły niezwykle widowiskowe wyniki, tytuł mistrzowski został już przyznany. Ekipa ZEORK-u triumfowała, zdobywając niekwestionowane zwycięstwo w całej lidze. Jednak walka o wicemistrzostwo oraz tr...