Szkolna Liga Piłki Koszykowej. PDF Drukuj Email
01.03.2010.
We wtorek (23.02) zapoczątkowała swoje mecze Szkolna Liga Piłki Koszykowej.

Mecze odbywają się w sali gimnastycznej ZSP nr 1 oraz w hali sportowej MCSiR, przy ul. Sienkiewicza 34.

Główne założenia ligi:

1. W rogrywkach uczestniczą drużyny 12-osobowe.
  2. W lidze biorą udział zawodnicy gimnazjów urodzeni w roku 1994 i młodsi oraz zawodnicy szkół ponadgimnazjalnych urodzeni w roku 1993 i młodsi.
  3. Mecze odbywają się dwa razy w tygodniu: wtorek - ZSP nr 1 (g. 14.30 - 16.30) i piątek - Hala Sportowa (g. 13.30 - 15.00).
  4. Każda drużyna zgłoszona do rozgrywek powinna posiadać:
          - zgłoszenia imienne podpisane przez dyrektora szkoły i opiekuna,
          - koszulki w jednym kolorze z numerami oraz obuwie sportowe niezostawiające śladów na nawierzchni,
          - wyznaczonego kapitana,
          - wyznaczonego opiekuna

5.  Mecze odbywają się systemem "każdy z każdym".

6. Po zakończeniu Ligi zostanie wybrany: Najwartościowy Zawodnik, Najlepszy Strzelec oraz Najlepszy Obrońca (zawodnik musi rozegrać   minimum 4 spotkania)

7.  Punktacja: za wygrane spotkanie - 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów (0:20).

8.  Kolejność zespołów ustalona będzie wg ilości zdobytych punktów, bezpośrednio pojedynku, większej różnicy koszy we wszystkich spotkaniach między zainteresowanymi, większej ilości zdobytych koszy.  W przypadku, jeśli drużyna odda walkower, a ma tyle samo punktów, co inne drużyny - w tabeli znajdzie sięza nimi.

9.  Czas gry: 4x10 minut. Dogrywka - 5 minut. Drużynie w meczu przysługuje w pierwszej połowie jedna, w drugiej dwie przerwy na żądanie. W połowie ostatniej kwarty czas będzie zatrzymany na wszystkie przerwy w grze, jeśli różnica w punktach wynosi 10 i mniej.

10.  Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami PZKosz.

11.  Każda drużyna ubezpiecza się na własny koszt.

12.  We wszystkich sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie  decydują organizatorzy.

- III LO: Mróz-11, Maciejczak-10, Sobolak-6, Jakubowski-5, Pacek-2. Opiekun Piotr Lubecki

Pierwsza kwarta zdecydowanie na korzyść Erbla, 8:0. W drugiej kwarcie III LO wzięli siędo roboty i w połowie meczu I LO prowadziłą 11:10. Po dwóch kwartach Staszic prowadził 7 pkt. i do końca meczu utrzymywał bezpieczną przewagę.

• Gimnazjum nr 1 - ZS Transpotowo-Mechatronicznych 31:16 (12:7)
- Gim nr 1: Włosek-21, Borgensztajn K.-3, Sieczka-2, Chruściński-2, Borgensztajn T.-2, Pukowski-1. Opiekun Justyna Nosek.
- ZSTM: Wojcieszek-5, Kucy-4, Jasiński-3, Leśniewski-3, Bilski-1. Opiekun Sylwester Wróbel.

Pierwsza kwarta na remis3:3. Od drugiej kwarty gimnazjum systematycznie powiększał przewagę.

26.02.2010 - hala sportowa
  • Ginmazjum nr 3 (1) - Ginmazjum nr 3 (2) 75:25 (25:16)
- Gim nr 3 (1): Rzeszowski-21, Dzik-14, Zawada-12, Walski-10, Kaleta-7, Gołacki-6, Nowak-2, Kumański-2, Lisowski-1.
- Gim nr 3 (2): Bilski-11, Odzimkowski-6, Fąfara-3, Wierzbowski-3, Sitko-2. Opiekunem drużyn jest Dariusz Frydryk.

Trzecioklasiści zdecydowanie pokonali swoich młodszych kolegów, którzy tylko w drugiej kwarcie stawili większy opór.

Najskuteczniejsi:
  1. Paweł Rzeszowski (Gim nr 3) (1) - 21 pkt.
  2. Norbert Włosek (Gim nr 1) - 21 pkt.
  3. Dominik Dzik (Gim nr 3) (2) - 14 pkt.

d

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
move previous
move next

Informacje

W dniu 1 maja - hala sportowa nieczynna

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w dniu 1 maja 2024 (środa) hala sportowa i boisko Orlik przy ul. Sienkiewicza 34 będą nieczynne. W dniach 2-3 maja obiekty będą otwarte wg. standardowych godzin otwarcia.

Więcej

Rowery miejskie już dostępne. Ruszył kolejny sezon wypożyczalni rowerów

Od środy 27 marca, mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej będą mogli wypożyczać rowery miejskie z 5 stacji rowerowych rozlokowanych na terenie Skarżyska-Kamiennej.  Do dyspozycji mieszkańców będzie 75 rowerów.

Więcej

Zgłoś się do Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej zaprasza wszystkich miłośników białej piłeczki  do udziału w  Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego. Zgłoszenia przyjmujemy do  15 kwietnia 2024.

Więcej

ZEORK mistrzem XV edycji HALPN

W niedzielę 10 marca piłkarze amatorzy zakończyli XV edycję Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, rozegrano ostatnią serię gier. Mistrzem XV edycji halowych rozgrywek została drużyna ZEORK-u.

Więcej

Zapraszamy na siłownie i zajęcia fitnes

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na siłownię, która została przeniesiona z Krytej Pływalni na halę sportową przy ul. Sienkiewicza 34. Siłownia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 21.00. Zapraszamy również na zajęcia fitness.

Więcej

HALPN: 10. kolejka spotkań (wyniki, strzelcy)

Amatorska Liga Halowej Piłki Nożnej wkracza w decydującą fazę! Po emocjonującej kolejce, w której padły niezwykle widowiskowe wyniki, tytuł mistrzowski został już przyznany. Ekipa ZEORK-u triumfowała, zdobywając niekwestionowane zwycięstwo w całej lidze. Jednak walka o wicemistrzostwo oraz tr...