Gimnazjum nr 3 w Skarżysku - Kamiennej mistrzem województwa w koszykówce chłopców. PDF Drukuj Email
01.04.2010.
W hali sportowej w Skarżysku, w środę (31 marca) odbył się finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców. Uczestniczyli: Gimnazjum nr 3 Skarżysko – Kam. , nr 4 Starachowice, nr 3 Kielce, nr 12 Kielce.
Obowiązywał system gier – „każdy z każdym”.  Czas gry – 4 x 7 minut. Sędziowiali– Marian Adamus, Mikołaj Woźniak

Wyniki finału:
  • Gim. nr 3 Skarżysko - Gim. nr 3 Kielce 43 : 30 (14:9, 6:0, 13:9, 10:12)
Gim. nr 3: Zawada - 15, Walski - 8, Rzeszowski - 8, Kaleta - 6, Dzik - 6,

I kwarta wyrównana. II kwartę gospodarze wygrali  6 : 0 i do przerwy prowadzili 20 : 0. W II połowie skarżyszczanie kontrolowali sytuacje na boisku.
  • Gim. nr 12 Kielce - Gim. nr 4 Starachowice 68 : 47 (26 : 23)
  • Gim. nr 3 Kielce - Gim. nr 12 Kielce 51 : 39 (24 : 20)
  • Gim. nr 3 Skarżysko - Gim. nr 4 Starachowice 50 : 19 (13 : 4, 19 : 2, 12 : 4, 6 : 9)

Gim. nr 3: Rzeszowski - 22, Kaleta - 9, Lis - 7, Gołacki - 5, Nowak - 2, Walski - 2, Mackiewicz - 2, Martys - 1

Od początku „3" osiągnęła dużą przewagę i systematycznie  powiększała przewagę.

• Gim. nr 3 Kielce - Gim. nr 4 Starachowice 33 : 31 (12 : 19)
  • Gim. nr 3 Skarżysko - Kam. - Gim. nr 12 Kielce 54 : 33 (17:7, 14:12, 13:8, 10:6)
Gim. nr 3: Rzeszowski - 24, Kaleta - 17, Walski - 6, Dzik - 4, Zawada - 3

O wyniku zadecydowała I kwarta wygrana przez Trójkę 10 punktami.

W kolejnych częściach gospodarze powiększali przewagę.

Gimnazjum nr 3: Paweł Rzeszowski, Paweł Kaleta, Dawid Walski, Dominik Dzik, Piotr Zawada, Michał Nowak, Arkadiusz Kumański, Marcin Gołacki, Marcin Lisowski, Bartosz Nowak, Jakub Martys, Filip Mackiewicz, Michał Karbownik, Mateusz Kusztal.

Trener - Dariusz Frydryk

Na przestrzeni ostatnich 10 lat Gimnazjum nr 3 w Skarżysku - Kam. w finałach wojewódzkich zajmowało następujące miejsca: