W środę, 16 czerwca, na stadionie MKS-u Granat, na skarżyskim Rejowie, zorganizowano XXXII Memoriał Lekkoatletyczny im. Tadeusza Gromskiego. Tego dnia bez wątpienia na Granacie dominowała królowa sportu.
Udział w nim wzięli uczniowie skarżyskich gimnazjów, oprócz "jedynki". Jak za dawnych czasów, na obiekcie przy ul. Słonecznej, biegano na różnych dystanasach, pchano kulą, rywalizowano w skoku w dal i w sztafetach. W klasyfikacji szkolnej prym wiodli uczniowie gimnazjum nr 2, oni zajęli 1. miejsce, tuż za nimi uplasowało się gimnazjum nr 3, a na 3. pozycji zakończyli zawody uczniowie z "czwórki".
Organizatorami imprezy było Skarżyskie Towarzystwo Sportowe i Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Wyniki w poszczególnych konkurencjach:
100m chłopców
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Sieczka Patryk
|
nr 4
|
12,07
|
2.
|
Stachera Kamil
|
nr 4
|
12,65
|
3.
|
Trzeciakowski Daniel
|
nr 2
|
14,44
|
4.
|
Czapnik Sebastian
|
nr 2
|
14,65
|
5.
|
Przewłoka Damian
|
nr 3
|
14,88
|
400m chłopców
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Tyburcy Maciej
|
nr 2
|
59,72
|
2.
|
Kiebes Bartek
|
nr 2
|
1,01
|
3.
|
Wątły Mikołaj
|
nr 3
|
1,04
|
4.
|
Piątek Adrian
|
nr 4
|
1,06
|
5.
|
Ogonowski Grzegorz
|
nr 3
|
1,07
|
1000m chłopców
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Świtowski Patryk
|
nr 4
|
5.05,61
|
2.
|
Krzemiński Piotr
|
nr 2
|
3.09,91
|
3.
|
Gołacki Marcin
|
nr 3
|
3.14,07
|
4.
|
Sieczka Kamil
|
nr 2
|
3.22,61
|
sztafeta, 4x100m chłopców
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Leśniewski, Trzeciakowski,
Tyburcy, Kieres
|
nr 2
|
52,82
|
2.
|
Kocia, Przewłoka,
Ogonowski, Wątły
|
nr 3
|
54,69
|
skok w dal, chłopcy
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Żak Kamil
|
nr 4
|
5,42
|
2.
|
Kocia Mateusz
|
nr 3
|
5,26
|
3.
|
Ubysz Kamil
|
nr 2
|
5,00
|
4.
|
Kuska Karol
|
nr 3
|
4,88
|
5.
|
Jaworski Jan
|
nr 2
|
4,68
|
pchnięcie kulą, chłopcy
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Leśniewski Franciszek
|
nr 2
|
10,82
|
2.
|
Błach Mateusz
|
nr 3
|
9,52
|
3.
|
Romańczuk Jakub
|
nr 3
|
9,50
|
4.
|
Chylak Kamil
|
nr 2
|
9,26
|
100m dziewczęta
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Gronek Joanna
|
nr 2
|
14,58
|
2.
|
Grzymała Roksana
|
nr 2
|
14,86
|
3.
|
Kilianek Ewelina
|
nr 3
|
15,81
|
4.
|
Materek Andżelina
|
nr 3
|
16,27
|
300m dziewczęta
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Pietras Katarzyna
|
nr 4
|
52,16
|
2.
|
Marcinkowska Magdalena
|
nr 2
|
52,64
|
3.
|
Okła Paulina
|
nr 2
|
56,87
|
4.
|
Fornal Ada
|
nr 3
|
57,48
|
600m dziewczęta
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Kotańska Klaudia
|
nr 2
|
1.51,94
|
2.
|
Derlatka Kinga
|
nr 2
|
2.03,40
|
3.
|
Ziomek Justyna
|
nr 3
|
2.11,41
|
4.
|
Połeć Martyna
|
nr 3
|
2.12,73
|
sztafeta 4x100m, dziewczęta
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Dudzińska, Grzymała,
Wiatr, Kotańska
|
nr 2
|
1.00,01
|
2.
|
Kilianek, Materek,
Rycombel, Ziomek
|
nr 3
|
1.15,02
|
pchnięcie kulą - dziewczęta
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Wynik
|
1.
|
Rynkiewicz Kaja
|
nr 3
|
8,99
|
2.
|
Kwintal Wiktoria
|
nr 3
|
8,76
|
3.
|
Zielińska Magdalena
|
nr 2
|
7,63
|
4.
|
Derlatka Paula
|
nr 2
|
7,45
|
skok w dal, dziewczęta, 3 próby
|
Lp.
|
Nazwisko i imię
|
Gimnazjum
|
Najlepszy
Wynik
|
1.
|
Dudzińska Marta
|
nr 2
|
4,33
|
2.
|
Świercz Dominika
|
nr 2
|
4,12
|
3.
|
Rycombel Karolina
|
nr 3
|
4,06
|
4.
|
Jurkowska Anna
|
nr 3
|
3,46
|
Klasyfikacja końcowa
|
Lp.
|
Gimnazjum
|
Suma punktów
|
1.
|
nr 2
|
59
|
2.
|
nr 3
|
38
|
3.
|
nr 4
|
24
|
Fotorelacja:
zdjęcia dzięki uprzejmości portalu skarzysko24.pl
|