Nasze zespoły na podium - finały wojewódzkie w Turnieju Orlika.(foto) PDF Drukuj Email
14.10.2010.
W ostatni poniedziałek (11 października) w Nowinach, odbył się finał wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Uczestniczyli w nim przedstawiciele naszego Orlika, którzy wywalczyli sobie prawo gry w tym finale, grając przy ul. Sienkiewicza.
Do Nowin pojechały reprezentacje SP 5 - dziewczęta, kat. 10-11 lat - oraz team "Orlika" - chłopcy, kat. 10-11 lat.
Znakomicie się spisali, bowiem dziewczęta zajęły 3. miejsce, a "Orlik" wygrał swoją kategorię i w najbliższych dniach pojedzie do Warszawy, na finał krajowy!

Reprezentacja dziewcząt (rocznik 1999-2000) Szkoły Podstawowej nr 5, a jednocześnie finalistki eliminacji wojewódzkich pod opieką pani Barbara Pająk - nauczycielki wychowania fizycznego - zajęła 3. miejsce. Przywiozły do Skarżyska Puchar, brązowe medale. Otrzymały również stroje sportowe oraz piłki. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Wilczyce i będą reprezentować województwo świętokrzyskie w Warszawie.

9.  Natalia Szymańska

Prawdziwą niespodziankę sprawili chłopcy - „Orlik Skarżysko - którzy ciężką pracą w meczach grupowych i półfinałowych wywalczyli sobie awans do grona dwóch najlepszych zespołów. W finale rozegrali niezwykle dramatyczne spotkanie  z silną i wymagającą reprezentacją Ostrowca Świętokrzyskiego. Już w siódmej minucie pierwszej połowy przegrywali 0-2, jednakże w dalszej odsłonie pokazali charakter prawdziwych skarżyszczan, strzelając 3 bramki i ostatecznie pokonując rywali 3-2. Zwycięstwo, oprócz pucharu, który chłopcy postanowili przekazać do Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, złotych medali, strojów sportowych i piłek otrzymanych w nagrodę, dało im awans do ostatniej już rundy „Turnieju Orlika", którym będzie Finał Krajowy w Warszawie w dniach 20-23.10.2010.