Akcja "Ferie na Orlikach 2011" - druga odsłona. (foto) PDF Drukuj Email
08.02.2011.
W poniedziałek, 7 lutego br., w hali sportowej MCSiR rozegrany został drugi Turniej Piłki Nożnej w ramach Akcji "Ferie na Orlikach 2011". Tym razem konkurowały ze sobą "dzikie" drużyny składające się z zawodników z klas V-VI szkół podstawowych.
Zgłosiło się w sumie siedem  drużyn, ale jedna nie została dopuszczona do gier, nie spełniała warunków uczestnictwa. Tak więc sześć ekip podzielono na dwie grupy, w każdej z nich rywalizowano systemem ligowym. Grano po 15 minut.

Padło niewiele bramek, wyjątkiem może być tylko Chelsea Skarżysko; młodzi piłkarze wyregulowali sobie celowniki dopiero w spotkaniach decydujących o poszczególnych miejscach w turnieju.

Najlepiej na boisku radzili sobie zawodnicy słynnych imienników z Londynu - Chelsea. Zdecydowanie wygrali swoją grupę, a w potyczce finałowej ograli zwycięzcę drugiej grupy, SP 7.

Do końca ferii zimowych w naszym województwie zostało kilka dnia, a MCSiR czeka jeszcze na zgłoszenia drużyn do trzeciego turnieju wchodzącego w skład Akcji "Ferie na Orlikach 2011", tym razem drużyn z uczniami z klas gimnazjalnych. Zanosi się na rekordową frekwencję. Te zawody zaplanowane są na czwartek, 10 lutego, w godz. 9.00 - 12.00.