Finał ALPS dla "Wioletty" PDF Drukuj Email
14.05.2012.
alps_ii.pngW sobotę poznaliśmy mistrza czwartej edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, a został nim zespół Salon Fryzjerski ,,Wioletta"/Tokarnia Klub. W finale ,,fryzejrzy" pokonali zespół Domino Jastrząb 3-1. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Belfrów.

Po prawie ośmiu miesiącach gry zakończyły się rozgrywki w Amatorskiej Lidzie Piłki Siatkowej. Rozgrywki czwartej edycji ALPS przedłużały się głównie za sprawą imprez organizowanych w hali MCSiR. Organizatorzy przekładali poszczególne kolejki i stąd finał tej edycji wypadł właśnie w maju. Wygrała drużyna, która chyba pod względem zarówno sportowym jak i organizacyjnym była najlepsza. Cieszy fakt,że po raz pierwszy w historii tytuł wywalczyła drużyna z naszego miasta.

Zanim jednak rozegrano finał na parkiecie hali MCSiR odbyły się spotkania półfinałowe, w którym zmierzyły się drużyny: Belfrów oraz Domino Jastrząb i Salonu Fryzjerskiego ,,Wioletta" i Gąsaw Rządowych. Do finału awansowały zwycięzcy poszczególnych meczów.

W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyły się drużny Belfrów oraz Gąsaw Rządowych. Bezapelacyjnie w tym spotkaniu lepsi byli zawodnicy Belfrów , którzy gładko pokonali siatkarzy Gąsaw Rządowych 3-0 (25:14,25:22,25:15). Trzecie miejsce przypadło zatem siatkarzom Belfrów.

W wielkim finale zmierzyły się drużyny Salonu Fryzjerskiego ,,Wioletta" oraz Domino Jastrząb. Przed spotkaniem to zespół Domino wydawał się faworytem tej potyczki. Rzeczywistość pokazała jednak,że nie zawsze wygrywa faworyt. Wygrał zespół Salonu Fryzjerskiego ,,Wioletta"/Tokarnia 3-1 (25:20,17:25,26:24,25:21)

Po spotkaniu finałowym odbyło się oficjalnie zakończenie rozgrywek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Spotkania półfnałowe
NR DRUŻYNA WYNIK DRUŻYNA
1 Belfry 1:3 (23:25,22:25,25:15,13:25) Domino Jastrząb
2 Salon Fryzjerski Wioletta/Tokarnia Klub 3:1 (25:23,25:16,17:25,25:09) Gąsawy Rządowe