I kolejka - ALPS 2012/2013 PDF Drukuj Email
10.12.2012.
alps_ii.pngW hali sportowej MCSiR przy ul.Sienkiewicza 34 zainaugurowano rozgrywki V Edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.Pierwszym liderem została ekipa Salonu Fryzjerskiego Wioletta/Koneser,która wygrała z  Dar-Bud Orońsko 3:0,komplet punktów mają również Belfry,którzy wygrali walkowerem z Dominem Jastrząb.

Do rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zgłosiło się 11 drużyn: Salon Fryzjerski "Wioletta"/Koneser, Belfry,Domino Jastrząb,Dar-Bud Orońsko,Erbel,Fuks Starachowice,Stolpaw.Fart Parszów,Konstalkon,Absolwenci Garaże, W rundzie zasadniczej drużyny będą grać sytemem "każdy z każdym". w rundzie play-off zagra osiem najlepszych drużyn.Organizatorem rozgrywek jest Miejskie Cantrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku.

W pierwszym spotkaniu I kolejki mięli spotkać się Belfry i Domino Jastrząb, jednak do pojedynku nie doszło,drużyna z Jastrzębia nie stawiła się na mecz dając Belfrom punkty  bez walki.W kolejnym spotkaniu Fuks Starachowice zmierzył się z LZS Kierz Niedźwiedzi, pierwsze dwa set wygrali siatkarze ze Starachowiec, w trzecim secie lepsi byli zawodnicy LZS, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fuksa 2:1.

O godzinie 11.30 rozpoczęły się spotkania Erbel - Stolpaw i Fart Parszów - Konstalkon Garaże. W pierwszym spotkaniu Stolpaw pokonał rywali 2:1, drugie spotkanie zakoczyło się zwycięstwem Konstalkonu również 2:1.

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki aktualny mistrz ALPS Salon Fryzjerski Wioletta/Koneser pokonał Dar-Bud Orońsko 3:0.