V kolejka - ALPS 2012/2013 PDF Drukuj Email
14.01.2013.
W hali sportowej MCSiR rozegrano dzisiaj 5 kolejkę spotkań Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.Lider Belfry  przegrał ze Stolpawem 2:1 i stracił prowadzenie w tabeli na rzecz Salonu Fryzjerskiego "Wioletta"/Koneser, który pokonał Farta Parszów 2:1.

Piątą kolejkę spotkań Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczęły spotkania Belfrów ze Stolpawem i Erbla z LZS Kierz Niedźwiedzi. Lider po 4 kolejkach Belfry  niespodziewanie przegrał dwa pierwsze sety  ze Stolpawem do 23 i 19, dopiero w trzecim secie siatkarze Belfrów  zdołali pokonać rywali  do 22, Stolpaw pokonał Belfry 2:1. Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniosła ekipa Erbla, która  pokonała wyżej notowanego rywala LZS Kierz Niedźwiedzi 2:1 (25:23,20:25,25:22).

W kolejnych spotkaniach Domino Jastrząb zmierzyło się z Konstalkonem Garaże, pierwsze dwa sety należały do zawodników z Jastrzebia, którzy wygrali do 19 i 23, w trzecim secie zwyciężyli siatkarze Konstalkonu 25:19, ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Domina 2:1.  Salon Fryzjerski "Wioletta"/Koneser do 5 kolejki spotkań był jedyną drużyną, która nie straciła nawet seta, w spotkaniu z Fartem Parszów był zdecydowanym faworytem, jednak niespodziewanie pierwszego seta wygrywają siatkarze Farta 26:24 , w drugim secie byli bardzo blisko wygranej prowadzili już 23:17 ,ale doświadczeni zawodnicy Salonu zdołali odrobić straty  i wygrali 25:23, o zwycięstwie a całym spotkaniu decydował trzeci set w którym SF Wioletta  zwyciężył 25:17, dzięki tej wygranej i stracie punktów  przez  dotychczasowego lidera Belfrów prowadzenie w tabeli ponownie objęli  "fryzjerzy".

W ostatnim spotkaniu 5 kolejki Fuks Starachowice po zaciętym spotkaniu zwłaszcza w drugim i trzecim secie pokonał Dar-Bud Orońsko 2:1. ( 25:16,29:27,24:26).

W tabeli na prowadzeniu SF Wioletta/Koneser  z 11 punktami na koncie, tyle samo punktów mają Belfry, tuż za nimi ze stratą dwóch punktów Fuks Starachowice i Stolpaw, tabelę zamykają Fart Parszów i Konstalkon Garaże z 3  punktami na koncie