Aktualności
Wtorek pod znakiem dziewczęcej piłki nożnej (foto). PDF Drukuj Email
27.10.2009.
We wtorek, 27. października, w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza 34, odbyły się Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w Mini-Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

W godzinach 10.30 - 13.00 rozgrywały swe mecze uczennice z sześciu szkół: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 7, SP 13. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których grano systemem "każdy z każdym".

Niestety padło bardzo mało bramek, zanotowano dużo remisów; o końcowej kolejności w grupach musiały decydować rzuty karne pomiędzy zainteresowanymi szkołami.

Czytaj całość…
 
Kadeci powalczą... PDF Drukuj Email
16.10.2009.
Już w najbliższą sobotę (17.10) kolejne siatkarskie emocje w Skarżysku. Tym razem kadeci STS w ramach Świętokrzyskiej Ligi Piłki Siatkowej podejmą podejmą w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza drużynę SL Salos Corlite Kielce.

 
Rusza I edycja ALPS Kobiet! PDF Drukuj Email
12.10.2009.
Amatorska Liga Piłki Siatkowej Kobiet wystartuje w dniu 07.11.2009 r. Rozgrywki będą prowadzone w hali sportowej w Skarżysku – Kam. w każdą sobotę w godz. od 10.00 do 14.30.

Zgłoszenia przyjmowane są w Miejskim Centrum Sportu Rekreacji w Skarżysku – Kam. (hala sportowa) Tel. w sprawie szczegółowych informacji 041 2539350, 602858238. (A. Mazurkiewicz lub A. Drab) do dnia 02.11.2009 r. do godz. 15.00.

Zgłoszenie powinno zawierać:
•    Listę zawodników (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL) max 12 osób,
•    Telefon kontaktowy – kapitan lub kierownik drużyny
•    Opłatę startową w wysokości 350 zł/drużyna.

Terminarz rozgrywek opublikowany zostanie w późniejszym terminie
Liczba drużyn ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!

I Edycja Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet
o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska - Kamiennej.

I Organizator
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej

II Miejsce
Hala Sportowa w Skarżysku - Kamiennej, ul. Sienkiewicza 34

III Regulamin rozgrywek

1. W rozgrywkach uczestniczą drużyny składające się z 12 osób. Do 5. kolejki drużyny mogą uzupełniać składy do 12 osób, w razie kontuzji można wymienić zawodniczkę. Od 6.  kolejki i w play off nie wolno zgłaszać nowych zawodników.

2. Zawodniczki niepełnoletni muszą okazać organizatorom pisemną zgodę na udział w zawodach podpisaną przez prawnego opiekuna. Jeśli cała drużyna nie spełnia tych warunków, musi na każdym meczu mieć pełnoletniego opiekuna posiadającego aktualny dokument tożsamości.

3. Rozgrywki odbywają się raz w tygodniu – sobota (początek rozgrywek od dnia 07.11. 2009 r.

4. Każda drużyna musi dokonać opłaty startowej  w wysokości 350zł, oraz dokonać wpisowego zgłoszenia na odpowiednim formularzu  dostępnym na stronie MCSiR Skarżysko-Kamienna - www.mcsir.skarzysko.pl - do dnia 02. listopada 2009r. (poniedziałek), osobiście w hali sportowej, ul. Sienkiewicza 34.

5. Każda drużyna zgłoszona do rozgrywek powinna posiadać:

-         zgłoszenia imienne z nr PESEL zawodniczki
-         koszulki w jednym kolorze z numerami
-         obuwie halowe (nie pozostawiające śladów na wykładzinie sportowej) - ważne!
-         wyznaczonego kapitana (podany w zgłoszeniu nr telefonu)
-         wyznaczonego opiekuna ( niepełnoletność zawodników )

6. W pierwszej fazie, mecze odbywają się systemem „każdy z każdym", następnie cztery pierwsze drużyny z tabeli wyników przystępują do fazy „ play-off "-.

7. Na podstawie fazy grupowej i play-off zostanie wybrany Najwartościowszy Zawodnik Ligi.

8. Punktacja:

za każde rozegrane spotkanie zalicza się drużynie tyle punktów, ile wygrała setów (1 pkt. za wygrany set).

9. Kolejność zespołów w tabeli ustalać się będzie wg ilości zdobytych punktów, większego stosunku wygranych i przegranych setów, małych punktów. W przypadku, jeśli drużyna odda walkower, a ma tyle samo punktów, co inne drużyny- w tabeli znajdzie się za nimi.

10. Zabrania się pod groźbą dyskwalifikacji zawodnika i drużyny, reprezentowanie przez jedną zawodniczkę dwóch lub więcej drużyn.

11. Czas i miejsce gry.

W rundzie zasadniczej mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów (trzeci set tie - break), a w rundzie play-off do trzech. Mecze rundy zasadniczej odbywać się będą na boiskach „małych"- równorzędnie rozgrywane będą dwa mecze, a mecze rundy play-off na arenie głównej.

12. Kolejność spotkań po rundzie zasadniczej - faza „play-off":

-       mecz nr 1   1 - 4
-       mecz nr 2   2 - 3
-       mecz o III miejsce przegr. meczu nr 1 - przegr. meczu nr 2
-       finał  zw. meczu nr 1 - zw. meczu nr 2

14. Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPS.

15. We wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decydują organizatorzy. Osobami odpowiedzialnymi za rozgrywki  są:

Artur  Mazurkiewicz
Artur Drab

16. Ewentualne odwołania należy wnosić do komisji (skład: A. Mazurkiewicz, A. Drab, L. Fiutowski) w ciągu 48 godzin od chwili zakończenia spotkania, pod warunkiem złożenia w protokole meczowym podpisu kapitana drużyny i wpłacenia kaucji w wysokości 100 zł. W przypadku odrzucenia protestu kaucja przepada na rzecz Ligi. Odwołanie zostanie rozpatrzone w ciągu 5 dni od jego złożenia.

 
Zapraszamy na Terenowe Zajęcia z Nordic Walking PDF Drukuj Email
12.10.2009.
Niepowtarzalna okazja :
- dla osób młodych chcących poprawić swoją kondycję, a także aktywnie i miło spędzić czas,
- dla osób starszych cierpiących dla brak aktywności ruchowej, mające problem z otyłością lub z własnym aparatem ruchowym
                                                                                    

Dla kogo jest Nordic Walking?
Z zajęć korzystają zarówno osoby młode wysportowane jak i nie mające na co dzień  czasu na żadną aktywność ruchową, osoby w podeszłym wieku.

Co to jest Nordic Walking?
W ślad za wieloma krajami Europy, również do Polski wkracza Nordic Walking – nowa forma aktywności ruchowej dla każdego, którą można uprawiać przez cały rok i w dowolnym miejscu. Nordic Walking to naturalny marsz, wzbogacony techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie skonstruowanych kijków, których  miejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia. 

Technika marszu jest też pewnym połączeniem marszu tradycyjnego (bez użycia kijów) lub chodu sportowego z techniką jazdy na nartach biegowych – odpychania się od podłoża. Prostota i łatwość takiej aktywności, a zarazem jej bezpieczeństwo umożliwia uczestnictwo w niej osób z różnego przedziału wiekowego i różnej kondycji fizycznej. Nordic Walking jest polecany przez liczne autorytety z dziedziny medycyny, wychowania fizycznego i rehabilitacji.

Zapisy na zajęcia, codziennie, w hali sportowej – ul. Sienkiewicza 34 - w godz. 8.00-15.00, lub pod nr tel.: 660 425 658

 
«« start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast. » koniec »»

Pozycje :: 545 - 548 z 661
images.jpg
images_1.jpg

Facebook MCSiR

W tej chwili:

Odwiedza nas 1 gość
studiofit_na_mcis.png