Aktualności
"Piłkarska Klasa" na początek XVI TMiG. PDF Drukuj Email
27.05.2010.
W środę, 26 maja br., rozpoczął się Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - XVI Turniej Miast i Gmin. Zakończenie turnieju 1 czerwca.
Między innymi w ramach tej ogólnopolskiej akcji, w Skarżysku, rozgrywany jest Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych - "Piłkarska Klasa". Organizatorem jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku.
Oczywiście w tych dniach rozgrywany jest szereg innych imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie całego miasta, organizowane m.in. przez przedszkola, szkoły, kluby sportowe, osoby prywatne. Szczegółowy kalendarz imprez zamieściliśmy wcześniej tutaj

Czytaj całość…
 
Grad bramek - 2. kolejka Skarżyskiej Ligi Oldboyów. PDF Drukuj Email
24.05.2010.
W ostatnią sobotę (22 maja), na boisku Orlika 2012, rozegrano 2. kolejkę Skarżyskiej Ligi Oldboyów.

Wyraźnie ukształtowała się para zespołów, która będzie nadawać ton tej ligi. Są to Wtórpol i Belfry. Zaskoczenia nie ma, bowiem te ekipy są doskonale znane na lokalnej, piłkarskiej mapie rozgrywek amatorskich. Ogranie, doświadczenie procentuje i Pogorzałe wraz z Energetyką tylko asystują na boisku w pojedynkach z takimi tuzami...

W 2. kolejce ligi padło ogrom goli. Głównie właśnie za sprawą wcześniej wspomnianych zespołów.
Festiwal bramek urządzili sobie Belfry, aplikując osiem goli Energetyce Cieplnej, ale tracąc aż trzy...

Czytaj całość…
 
XVI Sportowy Turniej Miast i Gmin - Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - Skarżysko 2010. PDF Drukuj Email
21.05.2010.
W dniach 26 maja - 1 czerwca 2010r. rusza XVI edycja Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - Sportowy Turniej Miast i Gmin 2010.
Polska już po raz drugi przystępuje do Europejskiego Tygodnia Sportu. Nasz kraj stał się prekursorem tego ruchu w roku 2009, kiedy w XV STMiG sklasyfikowana była rekordowa liczba miast i gmin - 649. Klasyfikacja prowadzona była w sześciu grupach, w zależności od liczby mieszkańców. Podobnie będzie w tym roku.

Organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koordynację Turnieju i jego ocenę na szczeblu krajowym prowadzi Centralna Komisja Turniejowa, nadzór i koordynację na szczeblu wojewódzkim prowadzą Wojewódzkie Komisje Turniejowe, a na terenie gmin organizatorem jest samorząd terytorialny. I tak doszliśmy do tego, że w Skarżysku "sztabem wykonawczym" jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, przy współpracy z Urzędem Miasta.

Czytaj całość…
 
Szukamy Talentów Piłkarskich - Akademia Orlika. PDF Drukuj Email
20.05.2010.
W maju 2010 roku rusza druga edycja Akademii Orlika, która obejmie w sumie aż 100 Orlików w całym kraju.
Doświadczenia z pierwszej edycji wskazują, że warto inwestować w dzieci, jest to świetna zabawa, możliwość zaszczepienie u nich pasji sportu, a także możliwość obcowania z takimi sławami polskiej piłki jak np.: Dariusz Dziekanowski czy Włodzimierz Ciołek. To ogromne przeżycie dla sześciolatków, siedmiolatków, czy ośmiolatków.

W programie udział bierze skarżyski Orlik, przy ul. Sienkiewicza.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast. » koniec »»

Pozycje :: 545 - 548 z 731
images.jpg
images_1.jpg

Facebook MCSiR

W tej chwili:

Odwiedza nas 1 gość
studiofit_na_mcis.png