Aktualności
"Wszyscy jesteście wygranymi" - IX OLIOS Kielce 2009. PDF Drukuj Email
06.07.2009.
igrzyska_2009.jpgW dniach 3-4. lipca 2009r. gościliśmy w hali sportowej zawodników Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych - Kielce 2009, którzy rywalizowali w tenisie stołowym. Było to wydarzenie znaczące, nie tylko dla samych uczestników. Przez sport ci zawodnicy integrują się ze społeczeństwem, rehabilitują się.
Wcześniej - 2. lipca - na kieleckiej Kadzielni miało miejsce uroczyste otwarcie Igrzysk, a następnego dnia zawodnicy rozjechali się do miast, gdzie mieli rywalizować w swoich koronnych dyscyplinach sportowych. 

Skarżysko było jednym z miast - gospodarzy igrzysk, z terenu województwa świętokrzyskiego. Przyjechało do nas około 100 zawodników z 17. ekip.

W piątek, 3. lipca, o godz. 9.00 prezydent Skarżyska przywitał wszystkich zgromadzonych słowami: "Wszyscy jesteście wygranymi" i przy dwunastu stołach piłeczka poszła w ruch,  a olimpijczycy z rakietkami w rękach walczyli o jak najlepsze miejsca.  
Już w sobotę (4. lipca) odbyły się pierwsze finały, pierwsze dekoracje na podium mającym nawet siedem miejsc.

W niedzielę, 5. lipca, 2009 w godz. 13.00 - 14.00 w Kielcach odbyła się ceremonia zamknięcia Igrzysk.
Czytaj całość…
 
I Mini Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. (foto) PDF Drukuj Email
04.07.2009.
Równocześnie, gdy "dorośli" kolarze okrążali Skarżysko, na al. Piłsudskiego miały miejsce I Mini Mistrzostwa Skarżyska w Kolarstwie, czy jak kto woli Mini Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków.

Pierwszy wyścig obejmował dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na starcie stawiło się 12 zawodników i zawodniczek Pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła 6-letnia Zosia Kamińska. Natomiast wśród chłopców najszybszym kolarzem okazał się 8-letni Mikołaj Kowalik po przejechaniu 150m. Drugie miejsce zajął Maciej Walkowiak, na trzecim miejscu dojechał Jakub Chłopski, a czwarte otrzymał nasz najmłodszy zawodnik Marcel Jabłoński.

Drugi wyścig obejmował dzieci w wieku 11- 12 lat. Pierwsze zaszczytne miejsce zajął nasz najwytrwalszy, jedyny zawodnik Maciej Pyrka. Szkoda, że frekwencja nie była wysoka, ale mamy nadzieję, że kolejne edycje tego typu zawodów będą się cieszyć coraz to większym zainteresowaniem.


Fotorelacja z zawodów:
Czytaj całość…
 
Skarżyska oferta wakacyjna 2009. PDF Drukuj Email
02.07.2009.
Mamy już lipiec, po nim będzie sierpień, a więc miesiące letnie - wakacyjne - dzieci i młodzież ucząca się może książki odstawić na bok i oddać się wypoczynkowi, także temu czynnemu.

Miasto Skarżysko-Kamienna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom takich ludzi i oferuje szereg imprez kulturalnych, sportowych. Jednostki miejskie takie jak Miejskie Centrum Kultury, czy Biblioteki mają swoje sztandardowe imprezy.
Takie również ma Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Czytaj całość…
 
Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt - eliminacje. PDF Drukuj Email
01.07.2009.
Ruszyły pierwsze zawody wakacyjne - turnieje i ligi skierowane szczególnie do mającej kanikuły młodzieży i dzieci.
We wtorek, 30. czerwca 2009r. do rywalizacji zgłosiły się dziewczęta (16-21 lat), które na boisku do siatkówki plażowej przystąpiły do eliminacji w Wakacyjnym Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej. Na starcie było sześć par.

Oto one:
  1. Stefańska Alicja, Litwin Monika
  2. Staniszewska Paulina, Nowak Lena
  3. Sochacka Katarzyna, Kamińska Agnieszka
  4. Fiutowska Agnieszka, Michalska Magda
  5. Brożyna Dominika, Chajduga Aneta
  6. Wrzesień Ola, Szydłowska Ola

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast. » koniec »»

Pozycje :: 545 - 548 z 624
images.jpg
images_1.jpg

W tej chwili:

studiofit_na_mcis.png